Понеділок, 21.09.2020, 11:55
Вітаю Вас Гість | RSS

КЗ "НВК "Єлисеївська ЗОШ І-ІІІст. - ДНЗ"

Тиждень безпеки дитини

" Тиждень безпеки дитини "

 

Перший день

"Ми - пішоходи та пасажири".

Ранок

1. Бесіда "Я йду до дитячого садка".

Мета: систематизувати знання дітей про рух транспорту та пішоходів, про частини вулиці та правила для пішоходів; виховувати обережність, культуру поведінки пішоходів на вулиці, почуття безпеки.

2. Дидактична гра "Відгадай за описом".

Мета: повторити види транспортних засобів, їх призначення; з'ясувати, чому машини швидкоїдопомоги, міліції та пожежної охорони мають перевагу в русі, в яких випадках та як їх викликати.

 

3. Заняття

        Образотворче мистецтво

        Тема: "Колобок на міській вулиці".

Мета: закріпити знання щодо користування світлофором на вулиці та перехресті; виховувати увагу, вміння своєчасно реагувати на сигнал, дбайливе ставлення до власного здоров'я та здоров'я інших людей.

        Прогулянка

4. Рухливі ігри: "Знайди свій знак", «Кольорові автомобілі".

        Мета: розвивати увагу, швидкість реакції на сигнал.

Друга половина дня

5. Виступ агітбригади «Світлофор».

Мета: повторити знайомі дорожні знаки попереджувального та забороняючого характеру; розвивати пам'ять; виховувати обачність власної поведінки.

Другий день

"Сам вдома"

Ранок

1. Дидактична гра "Свої-чужі".

Мета: повторити, хто є свої та чужі люди, вчити поводитись з ними, виховувати культуру поведінки та спілкування з різними людьми.

2. Моделювання ситуацій: "Собака-друг?" «Гей, не стійте дуже близько, тигреня я, а не кицька" (заборонені дії зтваринами).

3. Заняття

Тема "Куди дзвонити у рази небезпеки".

Мета: моделювання та відпрацювання засобом ігрового тренінгу правильної поведінки дитини у надзвичайних ситуаціях, уміння надати посильну першу допомогу собі та потерпілому; виховувати впевненість у собі, турботливе ставлення до оточуючих.

Прогулянка

4. Етюди з психогімнастики.

Друга половина дня

5. Театралізація казки "Колобок".

Мета: виховувати обачність у своїхвчинках.

Третій день

"Вогонь – друг або ворог "

Ранок

1. Дидактична гра "Добре - погано".

Мета: систематизувати знання дітей про користь та шкоду від вогню та вогнепальних засобів (сірники, електроприлади, газова плита, іграшкові вибухівки, петарди та інше); виховувати почуття обережності при користуванні ними.

2. 3анятгя

«Вогонь – добрий, вогонь - злий»

Мета : уточнити уявлення дітей про причини виникнення пожежі, сприяння запобіганню пожеж, що виникають від пустощів; виховувати почуття обережності, дбайливе ставлення один до одного, доброзичливість, товариськість.

Прогулянка

3. Екскурсія до пожежного щита.

Мета: познайомити дітей із службою "101", розширити уявлення про засоби боротьби з вогнем: виховувати повагу до людей, що перемагають вогонь, бажання бути сильними, мужніми, сміливими, ознайомити з інвентарем протипожежного куточка дитячого садка.

4. Дидактична гра "Кому що потрібно".

Мета: систематизувати знання дітей про засоби необхідні для гасіння пожежі: сокиру, вогнегасник, відро, пісок, лопату, багор .

Друга половина дня

5. Тіньовий театр «Вуглик та Жаринка»

Мета: дати уявлення про те що вогонь при обережному та правильному поводженні дуже корисний, вчити бути обачними з вогнем.

Четвертий день

«Екологознайко»

Ранок

1. Екологічна вікторина "Розумники й розумниці".

Мета: повторити корисні та небезпечні рослини, їстівні та неїстівні гриби, вчити розрізняти їх у природному середовищі, правильно поводитись з ними, надавати першу допомогу у випадках отруєння;

виховувати любов до рідної природи, дбайливе відношення до її дарів, чуйне ставлення один до одного.

2. Дидактична гра "Стихійні лиxа".

Мета: закріпити знання про небезпечні геологічні та гідрологічні природні явища та правила поведінки під час стихійних лих; формувати свідому поведінку, вміння надати першу допомогу (використати ілюстративний матеріал).

3. Екскурсія в природу

Мета: ознайомити дітей з проблемою забруднення навколишнього середовища; пояснити, як погіршення екологічних умов впливає на людину і живу природу; виховувати вміння правильно використовувати природні ресурси, дбайливе ставлення до природи як джерела життя.

Прогулянка

4. Рухливі ігри "На риболовлі", "Мисливці та зайці".

Мета: розвивати основні рухи, формувати фізичні якості: спритність, швидкість, витримку, гнучкість та інше.

ІІ половина дня

5. Лекція з працівниками дитячого закладу на тему «Правила надання першої медичної допомоги дітям при ураженнях і травмах» (проводить медичний працівник закладу).

П'ятий день

"Здоров'я дитини - багатство країни"

Ранок

         1. Дидактична вправа "Який настрій?"

Мета:   вчити   дітей   визначати   душевний   стан   (веселий,   сумний, здивований, сердитий та ін.) за інтонацією вихователя, дітей. Малювання "сумна", "весела", "сердита", "гнівна" хмаринка. Згадати прислів'я: Якщо дитина бігає й грається, то їй здоров'я усміхається. Як на душі, так і на тілі. Весела думка - половина здоров'я.

2. Заняття. Інтегроване заняття (валеологія, мовленнєве спілкування).

Мета: закріпити знання дітей про першу допомогу, якщо щось трапилось: дуже замерзло обличчя, порізав палець, укусила бджола. Вчити турбуватися про себе та інших, співпереживати.

Прогулянка

3. Сигнал «Увага всім»

Мета: формувати в дітей поняття про причини подання сигналу, учити правил поведінки під час екстремальних повідомлень (при аваріях, стихійних лихах, загроз і хімічного та радіаційного зараження). Виховувати уважність, організованість, дисциплінованість.

 

        

Друга половина дня

4. Спортивна естафета «Юні пожежники»

Мета: учити дітей профілактичних заходів щодо запобігання пожеж,ознайомити їх з причинами виникнення пожеж, пояснити правила поведінки під час пожеж, навчити викликати пожежну службу, виховувати спритність, сміливість, турботу про менших братів і сестер.

5. Батьківські збори «Забезпечення особистої безпеки дітей дошкільного віку»

Мета: ознайомити з правила поведінки дорослих і дітей під час надзвичайних ситуацій (презентація, пам’ятки ).

Меню сайту
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Вересень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 32
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0