Четвер, 21.11.2024, 08:57
Вітаю Вас Гість | RSS

КЗ "НВК "Єлисеївська ЗОШ І-ІІІст. - ДНЗ" Софіївської сільської ради Бердянського району Запорізької області

Сторінка медичної сестри

Щеплення — суперсила від хвороб.

Щеплення – єдиний спосіб запобігти поліомієліту, адже ліків від цієї хвороби немає. Шести доз вакцини достатньо, щоби сформувався імунітет до поліомієліту на все життя.

Восени 2021 року у 20 дітей на Рівненщині й Закарпатті виявили вірус поліомієліту. Це небезпечне інфекційне захворювання повернулося в Україну через низький рівень охоплення щепленнями.

1 з 200 інфікованих вірусом поліомієліту отримує параліч на все життя. 5–10% тих, кого паралізувало внаслідок поліомієліту, помирають через те, що параліч уразив саме дихальні м’язи. Найбільш вразливі до цього захворювання – діти віком до п’яти років.

Щепіться від поліо – для цього зверніться до вашого педіатра або сімейного лікаря. А, якщо пропустили якісь дози щеплення, намагайтеся якомога швидше надолужити їх.

    

 

Увага! Профілактика коронавірусної інфекції.

СИМПТОМИ, ПРОФІЛАКТИКА, РЕКОМЕНДАЦІЇ. АКТУАЛЬНО ПРО COVID-19 

З метою забезпечення здорових та безпечних умов праці під час поширення коронавірусної інфекції COVID-19 в Україні та світі проводиться активна робота щодо постійного інформування та надання рекомендацій персоналу про дії під час пандемії гострої вірусної хвороби.

Загальна інформація щодо коронавірусу: відноситься до сімейства вірусів, що станом на січень 2020 року налічує 40 видів РНК - вірусів, об’єднаних в два під сімейства, які вражають людину та тварин.

Назву зв’язано з його виглядом, вірус має шипи, які нагадують сонячну корону. Вірус SARS-CoV є збудником атипічної пневмонії. Наразі в світі ще не розроблено вакцину для захисту від SARS-CoV-2, найкращий спосіб запобігти зараженню — уникнути впливу цього вірусу.

Як передається захворювання? Наразі відомо, що COVID-19 передається краплинним та контактним шляхами.

Стійкість вірусу на різних поверхнях різна і залежить від температури. На папері вірус руйнується за 3 години, на грошах - за 4 дні, на деревяній поверхні та одязі за 2 дні, на склі за 4 дні, на металевій поверхні та пластику (наприклад смартфон) за 7 днів. На внутрішніх поверхнях використаної маски за 7 днів, а на зовнішній поверхні зберігається більше 7 днів, це за умови температури +22°С и вологості повітря 65%.

Підсумовуючи наведене зазначимо - вірус може зберігати життєздатність на поверхнях від 3-х годин до декількох днів. Конкретні терміни залежать від низки умов: від типу поверхні, температури і вологості навколишнього середовища. Тому, особливо важливим та необхідним заходом захисту лишається  дезінфекція поверхонь, ручок дверей, техніки тощо.

Профілактичні заходи з дотримання працівниками /громадянами санітарно-гігієнічних та санітарно-протиепідемічних правил і норм під час роботи та у побуті, при здійсненні будь-яких видів діяльності.

Усі пам’ятають знайомий з дитинства вислів «Чистота – запорука здоров′я!».

Основні поради щодо поведінки у період карантину та у разі відсутності проявів захворювання і при гарному самопочутті:

  • верхній одяг зберігайте в окремій закритій шафі, яка використовується тільки для верхнього одягу, а в побуті бажано виносити її для провітрювання на балкон (лоджію);
  • ретельно мийте руки з милом, а тоді обробляйте їх спиртовмісним антисептиком. На сьогоднішній день це обов’язкова процедура в разі будь-яких контактів із потенційно забрудненими об’єктами. Особливу увагу приділіть нігтям бо там накопичується найбільше бруду (використовуйте рекомендації ВОЗ додаються).
  • у разі частого користування антисептиком - застосовуйте крем для рук, щоб уникнути підсушування та утворення тріщин шкіри, через які можливе інфікування вірусом COVID-19;
  • робочі місця, стіл, клавіатуру, «мишку», відкриті полки та інші поверхні кабінету протріть разовою серветкою з дезінфікуючим засобом для обробки поверхонь, на початку роботи та в кінці робочого дня;
  • провітрювати приміщення через кожні 2-3 години;
  • обмежити спілкування з колегами, робочі місця яких в інших приміщеннях (кабінетах), виробничі питання вирішувати через засоби телефонного зв′язку;
  • поза межами свого робочого приміщення, при відвідуванні місць загального користування (санвузол, санітарні кімнати) одягати маску;
  • правильно користуйтесь засобами індивідуального захисту (окуляри, маски (респіратори), одноразові рукавички). Стосовно маски, саме знімати маску - потрібно не доторкаючись до зовнішньої поверхні, не користуватись більше 2-х годин, респіратори та рукавички утилізувати лише в закриті ємності, маску можна використовувати після прання та прасування повторно. Марлеві маски, за необхідності повторного використання, знезаражують шляхом занурення їх в розчин миючого засобу з подальшим кип’ятінням в продовж 15 хвилин або прання в пральній машині у режимі 95°C. Далі добре сполощуть, висушують та прасують з обох боків праскою.

За відсутності проявів захворювання корисним напоєм вважається гарячий чай з лимоном, імбиром, куркумою. Додатково в цей період необхідно збагатити харчування фруктами із вітаміном С.

Перші симптоми та їх прояви:

  • в 1-й день спостерігається втрата чутливості сприйняття запахів та смаку їжі та закладеність носу, може бути головний біль, втомленість, рідше нежить висипання та біль у животі, діарея; у перший день необхідно ізолюватися від членів родини та звернутись до сімейного лікаря за телефоном.
  • в 1 день після 6-8 годин чи на 2-й день, з’являється першіння в піднебінні, біль в горлі, кашель, чихання, підвищена втомлюваність. При цьому температура може ще й не зростати. Може з’явитись важкість у диханні. При легкій формі можливі скарги на біль в голові та задишка, неможливість зробити вдих на повні легені.
  • на 3-й день температура може бути 36,6°С, допустимо зниження до 36.0°С або підвищення до 37,2°С. З’являється сухий кашель біль у горлі та в шийних м’язах з поширенням під лопатку тулуба, а також болісні відчуття у лімфовузлах, блідий шкіряний покрив і також зростає важкість дихання. Необхідно викликати швидку допомогу.
  • в разі випадку інфікування слизової оболонки очей може з’явитися нагноєння у кутиках очей та значні прояви нагноєння на повіках.

! За перших проявів симптомів захворювання потрібно звертатись до медичних закладів.

Пам'ятка - Як захистити себе від вірусних інфекцій - завантажити pdf файл

7 порад для захисту від нової коронавірусної інфекції - завантажити pdf файл

Черговим питанням відеоконференції стало приєднання Товариства до Всесвітнього дня охорони праці, який щорічно відзначається 28 квітня, та зміни Міжнародною організацією праці (МОП) тематики заходу.

У 2020 році МОП планувала присвятити Всесвітній день охорони праці проблемі насильства і домагань у сфері праці. Однак під впливом зовнішніх обставин, актуальних для всього зайнятого населення у світі, девіз довелося змінити. Девіз Дня охорони праці 2020 звучить так: «Зупинимо пандемію: безпека і здоров’я на роботі можуть врятувати життя». Тему змінено через поширення коронавірусної інфекції COVID-19.

Враховуючи важливість та актуальність піднятої МОП тематики та прагнення до створення сприятливих умов праці, ПАТ «Центренерго» доручила відокремленим підрозділам Товариства посилити заходи навчання персоналу, перевірки його знань і профілактики поширення коронавірусної інфекції та контролю стану охорони праці на кожному робочому місці.

За результатами проведення відеоконференції та, враховуючи, що відповідно до рішення Кабінету Міністрів України від 22 квітня, карантин продовжено до 11 травня 2020 р., а термін карантинних заходів може тривати від 3-9 місяців, відокремленим підрозділам (із залученням медичних фахівців) рекомендовано створити та розповсюдити серед працівників Пам’ятки щодо запобігання поширенню короновірусу та провести відповідні навчання з працівниками відокремлених підрозділів з відпрацюванням практичних навичок правильного застосування ЗІЗ органів дихання, миття рук та інше.

 

COVID-19 — новий виклик
для всього свiту

 

 

Правила роботи за комп`ютером

 

Як вберегтися від грипу та застуди

   Екслюзивні рецепти профілактики затуди та грипу від Наталії Земної (Зубицької) - народного цілителя, фітотерапевта з тридцяти річним стажем, академіка Української екологічної академії, президента Українського товариства природного лікування ЗЕЛЕНА ПЛАНЕТА

   1. По хаті (крізь по кутках) потрібно розставити блюдця з посіченою ріпчастою цибулею. Її дія проста - вбиває мікроби та віруси в квартирі чи будинку.

 

   2. Від запалення горла допоможе зварена тепла манна крупа. Їсти маленькими ложечками, повільно проковтуючи. Також можна покласти сиру манку на сковорідку, підігріти (не дай боже, щоб не була гарячою, бо можна обпектися), покласти до хусточки, зав'язати вузликом і прикладати або до запаленого горла, або до носових пазурів, якщо є нежить.

   3. Ніколи не забувайте про могутню силу часнику!!! Про часник і його лікувальну силу є згадки в Біблії. Він був відомий древнім грекам, римлянам і єгиптянам. Часник містить ефірне масло, в склад якого входить глікозид, алліїн, який, подібно до пеніциліну, може вбивати мікроорганізми. Він містить фітонциди і бактерицидні речовини, тому в народній медецині використовується, як дезінфектор. А ще часник багатий на вітамін С.  

   4. Перед виходом на вулицю і після повернення додому, потрібно полоскати горло та ротову порожнину розчином лимонного соку (натурального - з вичавленого лимону) з водою. Можна такий розчин закапувати і в ніс (захищає носоглотку).

   5. Важливе застереження!!! Але вже від директора медової компанії "Бартнік" В. С. Паньковського - неможна пити гарячий чай із медом!!! Для  організму мед перетворюється на отруту! У вулику середня температура 41 градус за Цельсієм. Якщо підвищити температуру меду більше за 45-50 градусів - його неможна вживати!!! Тож лікуйтеся медом на здоров'я, але знайте, що додавати до чаю мед можна лише коли напій кімнатної температури.

 

Допомога при зимових травмах

   Низька температура, ожеледиця, бурульки - все це може стати причиною травмування дитини взимку.

   До травмувань можуть призвести і приховані у снігу гострі предмети— гілки, металеві предмети, скло тощо. Через це після того, як дитина повертається з прогулянки, варто завжди перевіряти наявність на її тілі дрібних поранень та, по­мітивши їх, оброблювати антисептиком.

   При охолодженні 

·         Якщо дитина довго перебувала на морозі та існує ризик переохолодження, слід перенести її до теплого приміщення.

·         Потім слід замінити мокрий одяг дитини сухим і добре закутати її в шубу чи теплу ковдру.

·         Не слід намагатися швидко зігріти дитину — набирати гарячу воду у ван­ну чи заводити дитину у гарячий душ, інтенсивно розтирати її чи обкладати гріл­ками. Такі дії можуть спричинити порушення серцевого ритму та внутрішньої кровотечі.

·         Слід дати теплий напій.  

·         Важливо обстежити ніс, вуха, кінцівки дитини.

·         Якщо помітні ознаки обморо­ження, слід надати відповідну першу допомогу.

·         Якщо дитина непритомна, слід перевірити, чи вона дихає та чи є у неї пульс. Якщо дихання та пульс відсутні, слід терміново розпочати серцево-легеневу реа­німацію.

·         За підозри переламу кінцівки

·         Слід провести іммобілізацію - закріпити кінцівку як мінімум у двох сугло­бах, вище та нижче травмованого місця.

·         Прикласти до травмованого місця щось холодне.

·         У разі кровотечі слід накласти дитині джгут (міцно затягнути кінцівку, наприклад, ременем), накласти тугу пов'язку. Аби вивільнити травмовану кінцівку, слід розрізати рукав чи штанину ножицями, адже зняти одяг з травмованої кінців­ки, як правило, складно.

·         Слід транспортувати потерпілу дитину до теплого приміщення. Якщо дитина мала та пошкодила одну чи обидві верхні кінцівки, її можна нести на руках. Якщо ди­тина не може йти, слід сконструювати носилки з тих матеріалів, що є поряд.

·         За підозри травмування спини або шиї важливо покласти потерпілу дитину на тверду поверхню та зафіксувати її шию щільним коміром.

·         Транспортувавши дитину до теплого приміщення, слід дати їй теплий напій і знеболювальний засіб. Потім огледіти місце травмування. Якщо є садна, крово­теча — накласти пов'язку. Якщо є ознаки обмороження - надати відповідну пер­шу допомогу.

·         Після виконаних дій слід викликати лікаря.

   У разі травмування голови

·         Щороку бурульки, що падають, як правило, з дахів домів, становлять смер­тельну небезпеку для життя. На складність травми безпосередньо впливають маса льоду, що впав, та висота падіння. Так, при падінні бурульки найчастіше фіксують травму голови — від легкого забиття до тяжких черепно-мозкових травм.

·         Якщо дитина притомна, слід відвести її до приміщення, вкласти на ліжко чи диван, оцінити характер зовнішніх ушкоджень. Потім ‐ обробити садно анти­септиком і накласти на нього пов'язку.

·         Якщо дитина непритомна, слід негайно викликати швидку. До прибуття швидкої не можна рухати дитину, адже у неї може бути травмовано шийний відділ хребта. Слід вкрити потерпілу дитину ковдрою, стежити за її диханням і пульсом.

·         При появі кровотечі слід накласти пов'язку, при блюванні — повернути голо­ву дитини набік, аби вона уникла задухи.

   У разі незначних травм 

·         Узимку діти нерідко травмуються через вкриті снігом гострі предмети скло, гілки, металеві предмети. Від сильних подряпин зазвичай рятує одяг, про­те загострені предмети можуть пошкодити шкірний покрив і без розриву одягу, що буває при швидкому ударі. У такому випадку одяг зминається, а шкіру ушко­джує предмет, що ніби «загорнутий» у тканину одягу. Саме тому навіть при непошкодженому одязі слід переконатися у відсутності ушкодження шкіри дитини.

·        Поширена дитяча забавка - облизувати металеві предмети на морозі - може призвести до травмування. Якщо язик дитини прилип до поверхні, дитині ні в якому разі не можна робити різких рухів.При різкому русі тонкий та ніжний слизовий покрив залишається на металі, починається кровотеча, а потім протягом кількох днів триває болісне загоєння рани.

·         Слід вмовити дитину потерпіти, не рухати головою, аби уникнути більшого трав­мування. 

 

   Аптечка для надання допомоги при зимових травмах

        Для надання допомоги при поширених зимових травмах у аптечці мають бути: 

·         перев'язувальний матеріал (бинти стерильні та еластичні, стерильні сер­ветки, котушка пластиру, бактерицидний лейкопластир);

·         антисептики (розчини перекису водню, брильянтового зеленого); знеболювальні засоби;

·         судинорозширювальні засоби;

·         матеріал для накладення шини.

Меню сайту
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Листопад 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 37
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0