Четвер, 28.03.2024, 13:32
Вітаю Вас Гість | RSS

КЗ "НВК "Єлисеївська ЗОШ І-ІІІст. - ДНЗ" Софіївської сільської ради Бердянського району Запорізької області

Наша історія

   Село Єлисеївка засноване в 1861 році на місці ногайського поселення Шекли вихідцями із Попівки Бердянського повіту і селянами із Херсонської та Харківської губерній.

   У ІІ половині ХІХ ст.. у с. Єлисеївна існувала церковно- приходська школа. У 1920 функціонували три класи початкової школи. У тридцяті роки була вже семирічка.

   З 1946 року починає функціонувати Єлисеївська середня школа Андріївського району. На той час у районі було тільки три середні школи: у Єлисеївні, Андріївні, Берестовому.

   Директором школи був Єрмак Тарас Павлович, котрий працював з 1946 по 1967 роки, з 1967 по 1982 рік школу очолювала Білоусова Лідія Юхимівна.

   У 1958 році вчителі Єлисеївської середньої школи були нагороджені орденом Леніна – це Дума Клавдія Кіндратівна, Назаренко Назар Оксентійович, Назаренко Марія Михайлівна, Нікітенко Іван Васильович.

   Орденом Трудового Червоного Прапора – Єрмак Тарас Павлович (1961 р.), Шостак Марія Михайлівна (1979р.)

   1982 рік – в дію вступила нова школа, директором якої став Петровський Сергій Васильович і працював по 2005 рік. З 2005 року по 2013 рік директором був Жук Юрій Володимирович, вчитель історії. З 2009 року школа набула статусу – навчально-виховний комплекс.

   З 2013 року директором НВК працює Сичова Наталя Федорівна.

   Школа поправу гордиться своїми вчителями: Єрмаком Тарасом Павловичем, Білоусовою Лідією Юхимівною, Баглаям Іваном Петровичем, Баглай Марією Андрієвною, Стрюк Юлією Андрієвною, Гук Євгенією Іванівною, Тимошенком Петром Петровичем, Тимошенко Марією Семенівною, Остапенком Олександром  Олександровичем, Остапенко Любов Кирилівною, Рябком Валентином Зіновійовичем, Рябко Любов Миколаївною, Кравченко Любов Михайлівною, Кужель Галиною Іванівною, Грубою Галиною Іванівною, Никоненко Мірією Романівною, Шимко Олександрою Карпівною, Шостак Марією Іванівною, Микитенком Кузьмою Григоровичем, Опуховим Василем Прокоповичем, Опуховою Марією Семенівною, Сінченком Олександром Семеновичем, Рибалко Олександрою Логінівною, Скибою Миколою Івановичем, Кіосевим Дмитром Степановичем, Шевченком Іваном Яковичем, Шевченко Варварою Феофанівною, Бабич Любов Семенівною, Біло церковець Ольгою Михайлівною, Малаховою Раїсою Василівною, Вознюк Ольгою Григорівною, Петровським Сергійком Васильовичем, Самійленком Леонідом Івановичем, Жуком Юрієм Володимировичем, Нашибою Іриною Іванівною.

   Завдяки їхній плідній, самовідданій праці школа має такий нинішній творчий колектив. Це вони засіяли ту зернину учительської ниви, яка зараз дає творчі результати. Їх вимогливість, принциповість, порядність, неперевершена доброта і творча енергія, зрілість досвідчених педагогів служать і на сьогодні взірцем та прикладом для молоді.

   У 2016 році школа буде святкувати свій 70-річний ювілей.

   Більше 30 років у школі працюють Груба О.М., Качаловська Н.В., Тігова К.В., Рябко Т.М., Сичова Н.Ф., Груба Л.П.

   В кінці 70-х років середня Єлисеївська школа нараховувала 313 учнів і 30 вчителів. В кінці 80-х – 20 вчителів і 200 учнів. Зараз 2014 рік – 19 учителів і 95 учнів.

   На рахунку кожного вчителя свої досягнення і надбання. За останні 10 років із стін школи вийшло 20 медалістів: Самійленко Вадим, Малахів Іван, Вусик Оксана, Іхтіярова Ольга, Груба Ірина, Мошенський Олександр, Тігова Оксана, Савощенко Оксана, Жук Юлія, Бабалікава Наталія, Семененко Олександр, Буцанова Марина, Ганзина Віта, Ончев Федір, Самійленко Євген, Сітало Віта, Рябко Євгенія, В’юн Світлана, Жук Анна, Бараннік Валентина.

   Школа постійно бере участь у районних предметних олімпіадах і МАН.

   За останні роки відбулися суттєві зміни на краще. Завдяки державній програмі наша школа отримала комп’ютерний клас, мультимедійний комплекс. За допомогою спонсорів фірми «Азовінтекс» на чолі з Тарутою О.О., в школі створено автономне водопостачання, повністю реконструйовано санвузли, перекрито дах школи, відремонтовано кабінети школи, заасфальтоване подвір’я школи, відкрито дитячий садок «Бджілка».

   Під керівництвом вчителів Сичової Н.Ф. та Шутак В.М. проходили виставки робіт у стилі «Пачворк» на рівні району і області, неодноразово були нагороджені грамотами РВО та ОВО.

   Учител Нашиба І.І. з учнями Рябко Є. та В’юн С. систематизували матеріал і виготовили картографію та гербарій про поширення бур’янів на території села. Ця робота стала вдячним матеріалом для науковців Київської с\г академії.

   Цікаву роботу МАН підготувала учениця Педан Анастасія під керівництвом вчителя біології та хімії Нашиба І.І.

   Спорт займає важливе місце в житті школи. Щороку учні нашої школи показують високі результати.

   Добра школа, згуртований колектив вчителів, котрий разом з учнями цілеспрямовано, творчо діючи працюють разом на благо України, своєї Батьківщини.

 

Людина великої душі

   Жовтень, 1925 рік. У пересічній сім’ї єлисеївців народжується – Ліда. Навчання у початковій школі, потім у восьмирічній.

    Вісімнадцятирічна дівчина віддавала своє вміння, ніжність бійцям, бо працювала санітаркою в Єлисеївському госпіталі. Дуже хотіла стати вчителем. Але йшла війна. У 1945 році вступила до Єнакієвського педагогічного училища. Після його закінчення працює в м. Харцизьку. Потім доля закидає молоду українку до Рязанської області. Там Ліда працює вчителем початкових класів. А душа рвалась додому, в рідне село Єлисеївку, котре майже не щодня снилося їй. 1952 року доля змилувалась над дівчиною. Вона повертається в село і працює вчителем-філологом.

   Тепер вона Лідія Юхимівна. Здобуває, плідно працюючи, вищу освіту в Запорізькому педагогічному інституті. Загартована життям, здобувши немалий досвід, Лідія Юхимівна Білоусова віддає себе роботі, є зразком людської гідності, добропорядності.

   На уроки Лідії Юхимівни хотілося йти, хотілося, щоб урок  ніколи не закінчувався. Як вона читала поезії! Як проживала долі героїв української прози! Як програвала жіночі ролі драматичних творів!

   Завжди організована, в міру строга, весела і життєрадісна, віддавала себе учительській роботі! Високе почуття кохання торкнулося Вчителя. Поєдналися серця Лідії Юхимівни і Григорія Івановича.

   Мудра жінка змогла поєднати у своїй великій душі кохання і любов. Створила міцну сім’єю, виховавши разом зі своєю половинкою трьох дітей: Федю, Раїсу, Сашу. Зараз сім’я Лідії Юхимівни багато чисельна: внуки, правнуки. Вони люблять, цінять, поважають маму, бабусю, прабабусю.

   Із 1967 по 1982 рік Лідія Юхимівна – директор Єлисеївської середньої школи. Вона – зразок людської гідності, принциповий, талановитий, чуйний, толерантний керівник. Із радістю і горем, удачами і невдачами йшли до неї. І завжди одержували  підтримку, розраду і пораду.

   Ми любили і поважали свого директора за чуйне ставлення до колег, учнів, батьків, за велику душевну щедрість, мудрість і оптимізм. Скільки сил віддала Лідія Юхимівна, щоб у селі була нова школа! Всі єлисеївці вдячні директору – на високому пагорбі виросла двоповерхова світла будова.

Меню сайту
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 37
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0